Arctic-Cooling “Copper Silent 2L” & “Arctic Fan Pro2L TC”
Šiais laikais išsivystė labai keista tendencija: kuo naujesnė geležis, tuo galingesnio aušinimo jai reikia. Tai ypač galioja naujiems CPU, GPU, RAM ir kitoms svarbioms PC dalims. Aišku labiausiai procesoriui (CPU). Bet kas iš super galingo aušinimo, jei PC korpusas gerai nevėdinamas? Juk tai tiesiog neracionalu! Todėl šį kartą apžvelgsiu du visiškai skirtingus, bet labai glaudžiai susijusius Arctic-Cooling aušintuvus: Copper Silent 2L ir Arctic Fan Pro2L TC.
Pirmas įspūdis
Pamatęs šiuos aušintuvus, nieko neįprasto nepastebėjau. Pakuotės ir komplektacijos standartinės, formos irgi beveik (suprasit, paskaitę truputį žemiau) įprastos. Žodžiu nieko tokio „SuperPuper“ :)
Arctic-Cooling Copper Silent 2L
Pradėsiu aprašymą nuo žymiai įdomesnio CPU aušintuvo. Iš esmės tai standartinis aušintuvas, išsiskiriantis, tik savo ventiliatoriaus dizainu. Jo pakuotėje nieko ypatingo neradau:
- AC Copper Silent 2 aušintuvas su 3 padėčių greičio reguliavimo mygtuku
- AC Silikoninės termo pastos tūbelė
- AC Korpuso lipdukas (case badge)
Kaip matote, komplektacija tikrai standartinė. Pažvelkime į aušintuvą iš arčiau:
Šio aušintuvo radiatorius yra vario ir aliuminio hibridas. Tokiu būdu pagerinamos radiatoriaus šilumos sugėrimo ir išspinduliavimo savybės, sumažinamas bendras svoris bei sutaupoma nemažai lėšų. Be to, stora vario plokštelė suteikia papildomą šilumos talpą, kuri gali praversti, ypač apkrovus CPU. Toks sprendimas yra labai aktualus taupiems vartotojams, kurie neužsiima OC, bet nori pakankamai žemų temperatūrų.
Kaip jau sakiau aprašymo pradžioje, šio aušintuvo ventiliatorius yra labai įdomus. Jis visais atžvilgiais labai skiriasi nuo savo konkurentų. Pirmiausiai, ventiliatorius yra labai neįprastos formos: jis, tarsi, „stovi“ ant keturių skaidraus plastiko kojų. Taip pat šis ventiliatorius neturi visiems įprastų apsauginių grotelių. Jų tiesiog nėra kaip primontuoti :) Bet nesijaudinkit, pirštai tikrai liks sveiki, nes gamintojai pasirūpino šia problema ir užapvalino menčių kampus. Tai tikrai labai padeda... Pats, aišku ne savo noru, porą kartų išbandžiau šią apsaugą ir tikrai esu ja labai patenkintas :)
Be to, šis ventiliatorius yra labai keistai primontuotas prie radiatoriaus. Jis tarsi yra užkabintas, o ne prisuktas varžtais, kaip kitų gamintojų aušintuvuose. Toks montavimo būdas turi savų niuansų. Dėl guminių pagalvėlių labai sumažėja vibracija, bet ventiliatorius nėra visiškai stabiliai įtvirtintas ir truputėlį spustelėjus šoną, gali persikreipti. Tai sukelia asimetriją ir labai nemalonius rezonansinius garsus. Dar vienas tokio montavimo minusas yra tai, kad neįmanoma pakeisti ventiliatoriaus, nes kiti gamintojai tokio dizaino ventiliatorių tiesiog negalima, o Arctic-Cooling gali pasiūlyti tik 2 skirtingus modelius.
Beveik vienintelis neįprasto ventiliatoriaus dizaino pranašumas yra nepaprastai gražus apšvietimas. Tam naudojami 4 mėlyni diodai, kurie yra sumontuoti ventiliatoriaus centre ir nukreipti į kojas. Tai labai įdomiai paryškina aušintuvo kontūrus tamsoje. Bet ką čia aš kalbu, geriau patys pažiūrėkit:
Techniniai parametrai
Suderinamumas:
- AMD Duron/Athlon XP iki 3400+ (2800RPM)AMD
- Athlon XP iki 3200+ (2200RPM)AMD
- Athlon XP iki 2500+ (1500RPM)
Specifikacijos:
- Radiatoriaus dydis: 84 x 76 x 41 mm
- Vario plokštelės dydis :44 x 44 x 5 mm
- Bendras dydis:88 x 82 x 79 mm
- Ventiliatoriaus greičiai:1500/2200/2800 RPM (perjungiami PCI plokštelės mygtuku)
- Energijos suvartojimas: 12 V, 0.27 A
- Oro srautas: 26.5 / 48.8 / 61.6 m3/hSvoris:395 g
- Garso stiprumas: 13 / 18 / 24 dB (A)
- Termo varža: 0.29 - 0.34 °C / W
Kaip užsiminiau truputėlį ankščiau, šis aušintuvas turi greičio reguliavimo mygtuką-svirtelę. Ji turi tris padėtis: Low (~1500RPM), Middle (2200RPM) ir High (2800RPM). Manau su ja viskas aišku, todėl pereikim prie montavimo.
Montavimas
Neįprastu montavimu šis aušintuvas tikrai nepasižymi. Taip pat šiam procesui nereikia jokių subtilių įrankių, tik plokščio atsuktuvo. Manau, visa standartinė montavimo procedūra visiems yra seniai pažystama, todėl aprašysiu tik pagrindinius žingsnius:
Atsuktuvo pagalba atkabiname seno aušintuvo tvirtinimo elementus, ir nuimame patį aušintuvą.
Nuo CPU nuvalome seną termo pastą ir užtepame naujos (AC pridėtos).
Tris kartus patikrinę aušintuvo krypti, jį uždedame ant CPU. Atsuktuvo pagalba užkabiname tvirtinimo „klipsą“. Štai ir viskas.. Paprasta kaip 26*8 :D
Arctic-Cooling Arctic Fan Pro2L TC
Šis aušintuvas nėra toks įspūdingas, kaip Copper Silent 2L. Tai standartinis 80x80mm korpuso ventiliatorius su „thermo control“ funkcija. Komplektacija irgi gan standartinė:
- AC Arctic Fan Pro2L TC ventiliatorius
- 4 varžtukai
- AC korpuso lipdukas (case badge)
Pažvelkim į ventiliatorių iš arčiau:
Kaip matote, ventiliatorius nuo standartinio skiriasi tik viena savybe: jame diodai yra sumontuoti viduryje, o ne kraštuose, kaip kituose ventiliatoriuose. Tai apšvietimui suteikia subtilumo, bet su juo baigiasi visi išskirtinumai. Pažiūrėkim, kaip šis šaunus „cooleris“ šviečia tamsoje:
Manau, atrodo tikrai įspūdingai... :)
Techniniai parametrai
- Dydis: 80 x 80 x 34.5 mm
- Greitis: 1000 - 2500 RPM
- Oro srautas: 19 - 32 CFM / 32 - 54 m3/h
- Energijos suvartojimas:12 V, 0.25 A
- Garsumas:12 – 22 dB (A)
- Svoris: 98 g
Kaip minėjau truputėlį ankščiau, šis ventiliatorius turi „termo control“ funkciją. T.y. jis pats reguliuoja savo apsukas priklausomai nuo aplinkos temperatūros. Kitaip sakant, kuo didesne korpuso vidinė temperatūra, tuo jis labiau sukasi. Tokia funkcija yra labai gera tylos entuziastams, bet tikrai nepatiks tikriems moderiams, kurie tiesiog yra pakvaišę dėl žemų temperatūrų.
Nesugalvojau, kaip geriau aprašyti coolerio greičio kitimą, todėl nubraižiau diagramą. Manau iš jos turėtų būti viskas aišku:
Montavimas
Nieko lengviau net būti negali :) Tereikia kryžminiu atsuktuvu apsukti 4 varžtus, laikančius seną ventiliatorių, jį atjunti, į jo vietą įstatyti naują ventiliatorių, jį prisukti ir prijungti.. Štai ir viskas :D
Juk sakiau, kad nieko lengviau ir negali būti.. :)
Testavimas
Atėjo testų metas. Štai mano PC konfigūracija:
- Mainboard DFI AD70-PRO
- CPU AMD AlthonXP 2400+ @ 2000mhz
- RAM PQI DDR 2x256 Mb 266Mhz
- HDD Seagate Barracuda 40 GB 7200rpm + Seagate Barracuda 120 GB 7200rpm
- Video ATI Radeon 7500 64 MB VIVO
- DVD+/-RW LiteON DVD+/-RW 8x4x8x12x SOHW-812S
- CD-RW Teac 52x24x52x
- Sound Creative Live 4.1 Lan SMC EZ Card 10/100 (SMC1255TX)
- Monitor LG Flatron 700P
- Keyboard Chicony KB - 9885
- Mouse Microsoft Wireless IntelliMouse Exploter 2.0
- PSU ACC 300W (sleeved)
- OS W2K SP4
Kaip buvo testuota:
Idle: Kompiuteris dirbantis „tuščia eiga“ buvo paliekamas geram pusvalandžiui kambaryje su pastovia ~25 laipsnių temperatūra.
Load: Kompiuteris geras 20 min. buvo kankinamas sintetiniais testais, tokias kaip PCMark 2001, 3DMark 2001, SiSandra, SuperPI, Prime95 ir kt. Dažniausiai šios programos buvo leidžiamos vienu metu, siekiant kuo labiau apkrauti procesorių. Kambario temperatūra buvo tokia pati, kaip ir idle būsenos metu.
Na štai ir ilgai laukti rezultatai:
Final Shots
Nesusilaikiau nepademonstravęs, kaip šie ventiliatoriai pagražino mano PC :D Štai nuotraukos su senais cooleriais:
Ir su naujais:
Išvados
Kaip jau turėjot suprasti iš testų rezultatų, šie aušintuvai tikrai verti dėmesio, todėl beliko susumuoti jų pliusus ir minusus.
Arctic-Cooling Copper Silent 2L pliusai:
- Gerai aušina
- Tylus
- Nebrangus
- Mažai vibruoja
- Šviečia mėlynai
- Pridėta labai gera termo pasta
- Turi greičio kontroliavimo galimybę
- „Sleevinti“ laidai
Arctic-Cooling Copper Silent 2L minusai:
- Nėra galimybės pakeisti ventiliatorių
- Šviečia tik mėlynai (kai kam gali nepatikti mėlyna spalva)
- Keistas ventiliatoriaus montavimas, kartais sukeliantis nemalonius garsus
Arctic-Cooling Arctic Fan Pro2L TC pliusai:
- Tylus
- Nebrangus
- Šviečia mėlynai
- „Sleevinti“ laidai
- „Termo Control“ valdymas
Arctic-Cooling Arctic Fan Pro2L TC minusai:
- Nėra galimybės atjungti TC (kai kam labiau patinka žemos temperatūros, nei tylus veikimas)
- Šviečia tik mėlynai
Susumavęs visus pliusus ir minusus, Arctic-Cooling Copper Silent 2L aušintuvui suteikiu 8 balus iš 10 galimų. O Arctic-Cooling Arctic Fan Pro2L TC ventiliatoriui net 9 iš 10.
Na štai ir ilgai lauktas verdiktas: šie aušintuvai yra tikrai verti dėmesio. Jie yra nebrangūs ir kokybiški bei tikrai geriau aušina už savo konkurentus... Kitaip sakant, jei šiuos aušintuvus nusipirksite tikrai nepasigailėsite :D
Padėka ir HappyEnd
Modding.lt komanda dėkoja firmai Arctic-Cooling už suteiktus produktus apžvalgai.
Beje, jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.