CoolJag Falcon IV aušintuvo apžvalga

CoolJag kompanija buvo įkurta 2001 metais. Pagrindinė kompanijos veikla - PC skirtų aušintuvų gamyba. Pradėjusi nuo paprastų, iš vientiso aliuminio gabalo išpjaunamų, radiatorių gamybos CoolJag išaugo iki heatpipe technologijas diegiančios, platų aušintuvų spektrą siūlančios kompanijos. Šiuo metu CoolJag gamina ne tik staliniams kompiuteriams skirtus aušintuvus, tačiau ir serveriams skirtus aušintuvus, ventiliatorius bei PC aksesuarus. Europoje CoolJag produkcija nėra populiari, o Lietuvoje jos išvis nerasime, todėl nutariau susisiekti su CoolJag atstovais ir daugiau sužinoti apie jų produkciją. Šiandieną jums pristatau CoolJag Falcon IV aušintuvą.

Žvilgsnis iš arčiau

CoolJag Falcon IV aušintuvas tinkamas tiek AMD, tiek Intel gamintojo procesorių aušinimui. Ant produkto pakuotės nurodytos aušintuvo specifikacijos bei suderinamumas su procesoriais. Kaip matote ant pakuotės nurodytas ir skleidžiamo triukšmo lygis, jis siekia 15-24 dBA. Šie parametrai priklausys nuo apsukų, kurios bus reguliuojamos PWM funkcijos pagalba.


Pakuotės viduje randame:

  • aušintuvą
  • tvirtinimo detales Intel ir AMD platformoms
  • termopastą
  • vartotojo knygelę

Mano rankose buvo kiek senesnė CoolJag Falcon IV aušintuvo versija, kuri suderinama su LGA775, LGA1366, AM2, K8. Šiuo metu CoolJag siūlomas CoolJag Falcon IV aušintuvas turi patobulintus tvirtinimus, todėl tiks ir Intel 1366/1156, AM3/C32/1207/940/939/75. Komplektacijoje rasime švirkštą su termopasta. Deja termopastos konsistencija tiršta ir tepti ją nėra patogu, todėl reikalinga speciali mentelė, priešingu atveju vienodai paskleisti termopastą ant CPU gali būti sudėtinga.

CoolJag Falcon IV aušintuvas pagamintas iš vario ir aliuminio. Aušintuvas turi varinį padą, bei aliumininį radiatorių virš jo, tarp kurių įmontuoti keturi Ø 6mm heatpipe vamzdeliai. Juo aušina aliumininės plokštelės, kurios turi specifinę formą. Aušintuvų kraštuose plokštelės sustandintos briaunomis. Kalbant apie plokštelių storį ir liaunį - jos nėra lengvai lanksčios ir nesideformuoja keliant aušintuvą už kraštų. Bendri aušintuvo matmenys 128 (ilgis) x 105 (plotis) x 119 (aukštis) mm todėl, lyginant jį su rinkoje esančiais, jį galima priskirti prie kompaktiškų. Savaime aišku esant tokiems gabaritams aušintuvas taipogi yra ir lengvesnis, jo svoris siekia 450 g. Palyginimui pateikiu ankščiau apžvelgtų aušintuvų svorius: Prolimatech Armageddon - 750 g, Arctic Cooling Freezer 13 - 800 g, Noctua NH-C14 - 1000 g (su dviem ventiliatoriais).


oo

Aušintuvo specifikacijos

  • Suderinamumas: Intel Socket 1366/1156/775, AMD socket AM3/AM2/C32/1207/940/939/754 (sena revizija - Intel socket LGA775, LGA1366, AM2, K8)
  • Išmatavimai: 128 (ilgis) x 105 (plotis) x 119 (aukštis) mm
  • Heatpipe: Ø 6mm x 4 vnt.
  • Svoris: radiatoriaus - 450 g
  • Medžiagos: varitnis padas, aliumininės plokštelės, aliumininis radiatorius
  • Ventiliatoriaus dydis: 92 x 25 mm
  • Ventiliatoriaus įtampa: DC 12V
  • Guolis: vienas
  • Jungtukas: 4 pin
  • PWM funkcija: taip
  • Apsukos: 900 - 2500 rpm
  • Triukšmo lygis: 15 - 24 dBA
  • Apšvietimas: du žali/oranžiniai LED

CoolJag Falcon IV aušintuvo padas sudarytas ne tik iš varinės plokštelės, tačiau ir iš aliumininio radiatoriaus, kuris pagamintas iš vientiso aliuminio ruošinio. Oro srautas, kurį sukelia ventiliatorius, aušina tiek plokšteles, tiek aliumininį radiatorių, todėl padidėja aušinimo efektyvumas. Siekiant geresnio pado ir CPU kontakto ir efektyvesnio aušinimo radiatoriaus padas yra poliruotas iki veidrodinio blizgesio.

Visa aušintuvo konstrukcija yra pakrypusi 30 laipsnių kampu. Esant tokiai konstrukcijai oro srautas, kurį sukuria ventiliatorius, nukreipiamas ne į korpuso viršutinę ar šoninę sienelę, o į motininę plokštę, 30 laipsnių kampu. Aušintuve sumontuotas 92 x 25 mm dydžio ventiliatorius, turintis skaidraus plastiko mentes. Jis nėra standartinis ir yra montuojamas nedidelio metalinio rėmelio pagalba. Naudojant tokį ventiliatorių ir jam sugedus susidursime su problema, kadangi jo negalėsime lengvai pakeisti kitu, standartiniu, rėmą turinčiu ventiliatoriumi. Falcon IV aušintuve yra įrengtas LED apšvietimas (mano apžvelgiamame aušintuve - žalias, naujesnėse revizijose - oranžinis). Ventiliatorius gali būti nuimtas atsukus po du varžtus aušintuvo šonuose. CoolJag Falcon IV aušintuvas turi 4 pin jungtį ir palaiko PWM funkciją, o tai reiškia, kad ventiliatoriaus apsukos gali būti automatiškai valdomos QFan funkcijos pagalba per BIOS. Apsukos yra 900 - 2500 rpm diapazone, o sukeliamas triukšmo lygis 15 - 24 dBA. Veikdamas mažiausiomis apsukomis CoolJag Falcon IV aušintuvas yra labai tylus, jo beveik negirdėti. Kuomet apsukos maksimalios ir siekia 2500 rpm - girdimas oro srauto sukeliamas garsas, tačiau triukšmo lygis išlieka ganėtinai nedideliu ir yra "pakenčiamas".


CoolJag Falcon IV aušintuvo surinkimo kokybė išties gera: visi kampai tinkamai apdirbti ir neraižo pirštų montavimo metu, radiatoriaus padas tolygiai nupoliruotas, nėra tarpų tarp varinės ir aliumininės plokštelės aušintuvo pade o aliuminio plokštelės standžiai užfiksuotos ant heatpipe vamzdelių, kurių galai užapavalinti aušintuvo viršutinėje dalyje. Vienintelis dalykas, kurį galima būtų pakritikuoti yra tai, jog heatpipe vamzdeliai pade galėtų būti ilgesni, kadangi esant dabartinei konstrukcijai išnaudojamas ne visas lietimosi plotas.

Tvirtinimas

CoolJag Falcon IV aušintuvą montavau į Antec Mini P180 korpusą, o testus atlikau naudojant Intel Core i3-540 socket 1156 procesorių. Norint sumontuoti aušintuvą socket 1156 back plate plokštelė nėra reikalinga, tačiau iš vidinės motininės plokštės pusės yra įsukami varžtai, todėl jei jūsų korpuse nėra įrengtos back plate keitimo angos - teks išimti motininę plokštę. Montavimas buvo nesudėtingas: atsukę keturis varžtus tarp pade esančių varinės ir aliumininės plokštelės užfiksuojame tvirtinimo rėmelius, paskui šie rėmeliai uždedami ant motininės plokštės ir prisukami keturiais varžtais. Termopasta, esanti rinkinyje, tiršta, todėl rekomenduočiau įsigyti skystesnės konsistencijos termopastą, kuri bus lengviau tepama ant CPU paviršiau.


Pateikiu foto, kuriose CoolJag Falcon IV aušintuvas sumontuotas ant Asus P7H55D-M Pro S1156 motininės plokštės bei į Antec Mini P180 korpusą. Aušintuvas, lyginant su Prolimatech Armageddon, Arctic Cooling Freezer 13 ar Noctua NH-C14 yra gerokai kompaktiškesnis, todėl gali puikiai tikti ten, kur anksčiau išvardintiems aušintuvams tiesiog pritrūkdavo vietos. Belieka atlikti testus ir sužinoti jo aušinimo efektyvumą.



Rezultatai

Testavimo sistema:

  • CPU Cooler - Noctua NH-C14
  • Case - Antec Mini P180
  • Mainboard - Asus P7H55D-M Pro S1156 DDR3 HDMI UATX
  • CPU - Intel Core i3-540 3.06Ghz 4M LGA1156 73W
  • RAM - Corsair DDR3 2X2GB 1600MHZ CL8 CMX4GX3M2A1600C8
  • HDD - SEA BARRACUDA 160GB 7200rpm
  • PSU - Cooler Master Silent Pro M700
  • Case Fans - orą ištraukiantis Antec 200mm TriCool (400rpm, 39 CFM) korpuso viršuje

Procesoriaus (CPU) temperatūra testuojama Idle ir Load rėžimais. Load rėžimui naudojama OCCT programa. Temperatūros rodmenys stebėti PC SpeedFan ir OCCT programomis. Testavimams naudotas Antec Mini P180 korpusas turi viršuje esantį, orą ištraukiantį, Antec 200mm TriCool ventiliatorių (400rpm, 39 CFM).

Testuojami aušintuvai:

Pirmasis testas - aušinamas Intel Core i3-540 3.06 Ghz procesorius. Visi aušintuvai testuoti su maksimaliomis ventiliatorių apsukomis.


Antrasis testas atliekamas su paspartintu Intel Core i3-540 3.06 Ghz @ 4.2 Ghz (1.35V) procesoriumi. Visi aušintuvai testuoti su maksimaliomis ventiliatorių apsukomis.


CoolJag Falcon IV aušintuvo aušinimo rezultatai yra geri. Testuose jis buvo lyginamas su kiek anksčiau apžvelgtu Prolimatech Armageddon aušintuvo su Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus deriniu, o pastarasis yra daugelio testų lyderis. CoolJag Falcon IV atsiliko 4 laipsniais load rėžime esant standartiniams i3 540 dažniams (3.06 Ghz), o paspartinus procesorių (4.2 Ghz, 1.35V) skirtumas siekė 5 laipsnius load rėžime. Apibendrinant testų rezultatus galima teigti, jog Falcon IV vertas dėmesio dėl savo nedidelių gabaritų ir aušinimo potencialo - užtikrina pakankamą aušinimą net ir paspartinus i3 540 procesorių, o naudojantis PWM funkcija galima pasiekti gerą aušinimo efektyvumo/triukšmo lygio santykį.

Išvados

Pliusai:

  • kokybiškai surinktas
  • geri aušinimo rezultatai
  • nedidelių matmenų
  • PWM funkcija
  • LED apšvietimas

Minusai:

  • nestandartinis ventiliatorius - gedimo atveju jo negalėsime pakeisti standartiniu
  • tiršta termopasta


CoolJag Falcon IV procesoriaus aušintuvas pasižymi gera kokybe, o atliktų testų rezultatai parodo, jog šis aušintuvas užtikrina pakankamą aušinimą net ir paspartintam procesoriui. Esminiu Falcon IV aušintuvo pliusu gali būti jo nedideli gabaritai ir, lyginant su kitų aušintuvų, mažas svoris. Būdamas mažesnių matmenų CoolJag Falcon IV gali būti sumontuotas tuose korpusuose, kur daugeliui kitų aušintuvų pritrūktų vietos. Jis taipogi patiks moddingo entuziastams, nes turi skaidraus plastiko ventiliatoriaus propelerį ir LED apšvietimą bei PWM palaikymą. PWM funkcijos dėka galima pasiekti gerą aušinimo efektyvumo/triukšmo lygio santykį. Galbūt vienintelis rimtesnis Falcon IV trūkumas yra nestandartinio ventiliatoriaus panaudojimas. Naudojant tokį ventiliatorių ir jam sugedus susidursime su problema, kadangi jo negalėsime lengvai pakeisti kitu, standartiniu, rėmą turinčiu ventiliatoriumi. Kitas keblumas - tiršta termopastos konsistencija, todėl ją tepti nėra patogu. Apibendrinant apžvalgoje išdėstytus faktus galima pasakyti, kad CoolJag Falcon IV aušintuvas turėtų sudominti žemesnės klasės procesorius turinčius pirkėjus, bei tuos, kas ieško tyliai veikiančio, mažų gabaritų aušintuvo.

Susumavęs visus pliusus ir minusus, CoolJag Falcon IV aušintuvui suteikiu modding.lt rekomenduoja įvertinimą.


Modding.lt komanda dėkoja CoolJag atstovams už suteiktą galimybę apžvelgti CoolJag Falcon IV aušintuvą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

modding.lt Facebook'e

Reklama