Cooler Master Gladiator 600 (RC-600) korpusas

Gladiator 600 (RC-600) - tai šaunus Mid Tower tipo kompiuterio korpusas iš plataus Cooler Master gaminamų produktų asortimento. Funkcionalumas ir gera oro cirkuliacija yra pagrindinės šio korpuso savybės. Minimalistinis korpuso dizainas turėtų patikti konservatyviems kompiuteriu entuziastams. Nieko nereikalingo: nei lempučių, nei langų, net ir korpuso priekyje įrengto aušintuvo apšvietimą galima išjungti. Tai pats tas pirkinys tiems, kam, pirmiausia, rūpi funkcionalumus ir patogumas, o ne iššaukianti išvaizda.


Žvilgsnis iš arčiau

Gladiator 600 dėžės dizainas yra įprastas visiems Cooler Master gaminiams. Daug baltos spalvos ir gaminio nuotraukų, atspindinčių pagrindines korpuso savybes. Galiu užtikrinti, kad dėžės įlenkimų ir įplyšimų viršuje kompanijos dizaineriai tikrai nenumatė. Tai jau lietuvių darbas. Šaunu, kad dėžė viduje korpusas yra tikrai ir saugiai supakuotas ir nė kiek nenukentėjo transportavimo metu.

Korpuso priekis, tiek 5.25" stalčių apsauginiai skydeliai, tiek ir korpuso apačia, yra pagaminti iš elegantiškų metalinių grotelių. Grotelių vidinė pusė yra padengta plonų paralono, tiksliau, labai panašios į paraloną medžiagos sluoksniu, kuris neleidžia dulkėms patekti į korpuso vidų ir šiek tiek slopiną išeinantį garsą. 5.25" stalčius nuo korpuso apačios skiria jungčių panelė, kurioje yra įmontuotos dvi USB 2.0 ir viena eSATA jungtis, mikrofono ir ausinių lizdai. Šalia jų - kompiuterio įjungimo ir perkrovimo mygtukai. Taip pat, įrengtas korpuso apačioje įmontuoto 120 mm aušintuvo apšvietimo įjungimo-išjungimo mygtukas.

Kaip matote, maitinimo blokas yra montuojamas korpuso apačioje. Išskirtinė šio korpuso savybė yra tai kad maitinimo blokas gali būti montuojamas tiek įprastai, tiek iš aušintuvu į viršų ("aukštyn kojomis"). Korpuso gale įrengta papildoma vieta 120 mm aušintuvui, kurioje galima montuoti ir 80 ar 92 mm aušintuvą.








Kairiame korpuso šone (žiūrint iš korpuso priekio) įrengtos 2 vietos 120/140 mm aušintuvams. Dešinio šono skarda nėra kuo nors ypatinga. Verta iš karto paminėti, kad korpuso dažų sluoksnis yra šiek tiek per plonas, todėl jis lengvai braižosi. Taip pat, ant juodo korpuso paviršiaus labai matosi pirštų antspaudai. Gerai tik tai, kad jie nusivalo švelniu sausu skudurėliu.

Gladiator 600 vidus nėra nudažytas. Juodos tik plastikinės montavimo detalės ir ventiliatorius korpuso viršuje. Motininės plokštės tvirtinimo sienelėje yra ertmė "back plate" tvirtinimui. Tai tikrai labai patogu, nes naudojant tokį korpusą, keičiant CPU aušintuvą, neteks nuiminėti motininės plokštės.
















Iš tikro, vos atidarius šį korpusą, į akis krenta nedidukė balta dėžutė. Joje saugiai supakuoti korpuso priedai. Štai ką joje radau:
  • tvirtinimo varžtelius
  • užveržiamus laidų tvirtinimo dirželius
  • HDD montavimo slides (10 vnt.)
  • dulkių filtrą PSU ventiliatoriui
  • 5.25" -> 3.25" perėjimą
  • sisteminį garsiakalbiuką (angl. speaker)

Į priedų sąrašą taip pat įeina ir išsami vartotojo instrukcija. Joje daliai paveiksliukais nurodyta, kaip montuoti 5.25" ir 3.25" įrenginius. Paaiškinta, kaip tinkamai naudotis užspaustukais.

Korpuse gali būti montuojami 5 5,25" ir 6 3.25" įrenginiai. 3,25" įrenginiai, tiksliau kietieji diskai, yra montuojami horizontaliai, ant specialių, komplekte pridėtų "slidžių". Taip montuojant, kietųjų diskų maitinimo ir duomenų jungtys yra prieinamos tik iš dešiniojo korpuso šono. Jei neturite miklių ranku, montuojant HDD, jums teks nuimti abu korpuso šoninius dangčius.

Šone pateiktoje nuotraukoje, taip pat, galite pastebėti 2 komplektus 4 pin Molex jungčių. Tai korpuse sumontuotų ventiliatorių maitinimo jungtys. Tiesa pasakius, man labiau būtų patikę, jei aušintuvai būtų jungiami 3 kontaktų aušintuvams standartinėmis jungtimis, o komplekte būtų pridėti atitinkami perėjimai (Molex -> 3 pin).




Motininės plokštės tvirtinimo sienelėje, tarp motininės plokštės ir 5.25" ir 3.25" įrenginių montavimo rėmų ir galinėje sienelės pusėje yra įmontuotos specialios laidų tvirtinimo auselės. Prie jų labai patogu priveržti ATX maitinimo kabelius komplekte pridėtais sutraukiamais tvirtinimo dirželiais.









Beveik visus įrenginius korpuse galima sumontuoti nesinaudojant papildomais įrankiais. Kaip jau minėjau, HDD yra montuojami specialiomis "slidėmis". PCI, AGP ir kitos plokštės, jungiamos į motininės plokštės lizdus, yra fiksuojamos specialiais plastikiniais užspaustukais. Gaila, bet jie pagaminti iš per silpnos plastmasės, todėl yra gan trapūs. Elgiantis neatsargia jie gali lūžti. Man taip nutiko montuojant vaizdo plokštę. Taip pat, jie prispaudžia plokštes ne taip jau ir gerai. Prispaudimas puikiai tinka tinklo plokštėm ar papildomų USB jungčių plokštelei, bet netinku sunkiasvorei vaizdo plokštei. Plokštė kliba ir nesilaiko stabiliai.

5.25" įrenginiai, taip pat, yra montuojami specialiais užspaustukai. Tereikia įdėti įrenginį, paslinkti užspaustuką ir jį užfiksuoti. Gaila, bet gamintojas nepaliko standartinių tvirtinimo skylučių varžteliams, nes užspaustukai puikia fiksuoja tik standartinius įrenginius (pvz. DVD įrenginį), bet visai netinka nestandartiniams, pvz.: Antec Veris Multimedia Station Premier

Korpuse yra sumontuoti du aušintuvai. Juodas 140 mm aušintuvas yra įrengtas korpuso lubose. Jo paskirtis ištraukti karštą orą iš korpuso. Kitas aušintuvas yra pasislėpęs už HDD montavimo karkaso. Tai 120 mm skaidrus aušintuvas su įmontuotais itin ryškiais mėlynais šviesos diodais. Šaunu, kad gamintojas įmontavo jungiklį, kuriuo galima įjungti ir išjungti šio aušintuvo apšvietimą.















Tiek juodasis, tiek ir skaidrusis ventiliatoriai yra jungiami standartinėmis 4 pin Molex tipo jungtimis. Iš korpuso priekinės panelės ateina dar visa krūva laidų. Tai mygtukų, HDD ir power lempučių, audio ir USB jungčių kabeliai, eSATA duomenų laidas. Gaila, bet šie laidai nėra nei į ką nors įvilkti, nei supinti, nei sugrupuoti. Sujungus visus laidus į motininę plokštę tenka laidų perteklių slėpti kur papuola.

Techniniai parametrai

  • Spalva - juoda
  • Matmenys - 202 x 440 x 485 mm
  • Svoris - Neto: 7 kg ; Bruto: 8.5 kg
  • M/B suderinamumas: Mini ITX, Micro ATX ir ATX
  • 5 x 5.25" stalčiai
  • 6 x 3.25" stalčiai (5 + 5.25" -> 3.25" perėjimas, pridėtas komplekte)
  • 7 x PCI slotai su apsauginiais dangteliais
  • Tinka naudoti su didelės galios PSU, kurių vidinio ventiliatoriaus skersmuo yra ne didesnis nei 190 mm

Aušinimo sistema

  • Viršuje: 140 x 25 mm 1200 RPM 17 dB aušintuvas (gali būti montuojamas ir 120 mm aušintuvas)
  • Priekyje: 120 x 25 mm 1200 RPM 19 dB mėlynai šviečiantis aušintuvas (gali būti montuojamas ir 140 mm aušintuvas)
  • Šone: du 120 / 140 mm aušintuvai
  • Gale: 120 / 92 / 80 mm aušintuvas

Aušinimo sistema tikrai efektyvi. Naudojant tik komplektuotus aušintuvus, kietųjų diskų temperatūra nukrito 5-7 laipsniai. CPU ventiliatoriaus atsisakiau iš viso, nes jis tik trukdė ir garsiai ūžė. Pilnai užtenka milžiniško 140 mm ventiliatoriaus, kabančio tiesiai virš CPU radiatoriaus.

Vienintelė aušinimo sistemos bėda yra ta, kad korpuse yra daug skylių ventiliatoriams, kurios nėra uždengtos. Dėl stiprios traukos, pro jas patenka dulkės. Gamintojui derėjo numatyti kokius nors filtrus ar uždengimo plokšteles.

Montavimas

Kaip jau minėjau, kietieji diskai yra montuojami ant specialių slidžių. Jos turi metalinius "kištukus", kurie kišasi į kietojo disko skylutes. Aplink šiuos kištukus yra gumos žiedai, kurie sumažina HDD skleidžiamos vibracijos perėjimą į kompiuterio korpusą. Sumontavus slides, diskas yra švelniai įstumiamas į tam skirtą 3.25" ertmę ( angl. slot) ir ten fiksuojamas. Tai iš ties labai patogus montavimo būdas.































Vienintelė problema, kuri iškilo montuojant kitus kompiuterio komponentus, buvo dilema, kur dėti laidus. Kadangi, šiame korpuse maitinimo blokas yra montuojamas apačioje, tai neišeina laidų užkišti nei po maitinimo bloku, nei virš jo, kaip kad pavyksta standartiniame korpuse. Gamintojas numatė laidų išvedimo skyles, kurios, turėtų leisti laidus paslėpti tarp motininės plokštės montavimo sienelės ir korpuso dešinio šono skardos. Gaila, bet inžinieriai suprojektavo per siaurą tarpą tarp minėtos sienelės ir dešinio šono korpuso dangčio. Standartės 4 pin Molex jungtys ten telpa lengvai, tačiau kitos jungtys niekaip. Dėl maitinimo bloko montavimo ypatybių tenka visus laidus "pasidėti" tarp pačio maitinimo bloko ir HDD montavimo karkaso.















Gal tai ir nėra didelė problema, tačiau gan gadina estetinį vaizdą. Aš naudoju Nexus NX-5000 R3 maitinimo bloką, kuris turi aibę laidų, kurių aš nenaudoju. Blokas nemodulinis, todėl laidų paslėpimo problema man ypač opi.
















Beje, montuodamas pastebėjau dar kelis nelabai malonius dalykus. Pirmiausia, korpuso šonų dažų sluoksnis tikrai plonas, todėl jis nesunkiai susibraižo. Antra, ant korpuso lieka pirštu antspaudai, kurie sunkiai nusivalo. Taip pat, šoninių skardų briaunos yra aštrios. Neapdairiai paėmęs skardą sugebėjau įsipjauti į pirštą. Gaila, bet ir PCI plokščių užspaustukui yra pagamini iš silpnokos plastmasės (arba tai konstrukcijos bėda), todėl jie nesunkia lūžta. Gerai, kad šiais laikas naudojame nebe tiek daug plokščių.

Na bet kiek aš čia nebambėčiau, pilnai surinktas korpusas yra tikrai gražus ir labai stilingas.






Rezultatai

Testavimo sistema:

  • CPU Cooler - Noctua NH-U12P SE2
  • Case - Cooler Master Gladiator 600
  • Mainboard - ASRock A770DE+
  • CPU - AMD ATHLON 64 X2 Dual-Core 5000+ AM2 (65W)
  • RAM - Corsair DDR2 KIT 2X1G 800MHZ TWIN2X2048-6400 G
  • HDD - SEA BARRACUDA 160GB 7200rpm
  • GPU - inno3D GF8800GT 512MB GDDR3 RAMDAC 400MHZ Core 600MHz Memory 1800MHz
  • PSU - Nexus NX-5000 R3
  • Case Fans - 140mm ištraukiantis ir 120mm įpučiantis
Testuojama Idle ir Load rėžimais. Load rėžimui naudojama Orthos programa. Temperatūros rodmenys stebėti SpeedFan 4.39 bei PC Probe II V1.04.74 programomis. Testuojamas Cooler Master Gladiator 600 korpusas turi du sumontuotus ventiliatorius: viršutinėje sienelėje turi 140mm orą ištraukiantį, o priekinėje korpuso dalyje - 120mm įtraukiantį ventiliatorių.



Pro et Contra

Pliusai:
  • gražu ir stilingas
  • gera komplektacija
  • ertmė back plate keitimui
  • geras aušinimas bei tylus veikimas
  • įrenginių montavimui beveik nereikia įrankių
  • HDD slidės slopina vibraciją
  • galimybė montuoti 140 / 120 / 92 / 80 mm aušintuvas
  • galimybė įjungti ir išjungti priekinio ventiliatoriaus apšvietimą
  • priekinės USB, audio ir eSATA jungtys
  • pigus (~ 200 Lt)
Minusai:
  • tepus paviršius bei kiek per plonas dažų sluoksnis
  • problema su laidų paslėpimu
  • lengvai lūžtantys ir silpnai prispaudžiantys PCI plokščių montavimo užspaustukai
  • 5.25" įrenginių užspaustukai fiksuoja tik standartinius įrenginius (DVD - RW ir pan.)
Cooler Master Gladiator 600 - tai tikrai neblogas pasirinkimas vidutinio brangumo sistemai. Tai tikrai gražus ir stilingas korpusas už prieinamą kainą. Gladiator 600 pasižymi funkcionalumu, patogiu montažu ir gera oro cirkuliacija korpuso viduje. Komplektuojami ventiliatoriai yra tylus ir gerai aušina.  Korpuse įrengtos papildomos vietos net 3 dideliem ventiliatoriams, todėl pritrūkus aušinimo pajėgumo, jo galėsite prisidėti kiek tik norėsite.  Gaila, bet nuožmusis gladiatorius turi ir rimtesnių trūkumų. Man labiausiai nepatiko tai, kad nebuvo galimybės paslėpti visų (ar bent jau daugumos) PSU laidų. Taip pat, kiek nuliūdino nepatikimi užspaustukai ir per plonas korpuso dažu sluoksnis. Summa summarius Cooler Master Gladiator 600 suteikiu 4 modding.lt rakčiukus.

Cooler Master Silent Pro M700 galite įsigyti daugelyje Lietuvoje kompiuterine technika prekiaujančių parduotuvių, jo kaina ~190Lt.

Modding.lt komanda dėkoja UAB "Acme kompiuterių komponentai" atstovams bei Milan Simicwww.coolermaster.com už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

modding.lt Facebook'e

Reklama