Enermax Aurora Lite KB010U-B klaviatūros apžvalga

Enermax Aurora Lite - tai ergonomiška ir itin stilinga klaviatūra, pasižyminti minimalistiniu dizainu. Klaviatūros viršus yra pagamintas iš vientiso šlifuoto aliuminio lakšto su dailiomis iki blizgesio nušlifuotomis 45° kampu pasvirusiomis briaunomis, "einančiomis" per visą klaviatūros ilgį bei įrėminančiomis atskiras mygtukų grupes. Briaunos labai gerai atspindi aplinkos šviesą, todėl atrodo taip, tarsi jos pačios šviestų. Enermax Aurora Lite klaviatūra yra ypač žemo profilio. Klaviatūros aukštis aukščiausiai nuo stalo pakilusioje vietoje siekia vos 9,2 mm. Mygtukai taip pat yra žemo profilio su 0° pasvirimo kampu, kas rašymą padaro patogų ir nevarginantį riešų. Klaviatūroje yra naudojamas patentuotas žirklinis (angl. scissor) mygtukų mechanizmas, todėl mygtukai spaudžiasi ypač lengvai ir tyliai, o deklaruojamas mygtukų ilgaamžiškumas yra iki 10 milijonų paspaudimų.


Žvilgsnis iš arčiau

Enermax Aurora Lite klaviatūra supakuota į klaviatūroms įprastą dėžutę. Galinėje pakuotės pusėje pateiktas klaviatūros aprašymas vokiečių, anglų, prancūzų, italų, rusų, japonų, korėjiečių ir lenkų kalbomis. Paminėti klaviatūros ypatumai bei pateiktos techninės specifikacijos .

Dėžutės viduje tik į plastikinį maišelį supakuota Enermax Aurora Lite klaviatūra bei specialus Enermax mikropluošto skudurėlis, skirtas klaviatūros valymui bei uždengimui.Enermax Aurora Lite yra Fullsize tipo klaviatūra. Gamintojas gamina 2 šios klaviatūros modelius: juodą (KB010U-B) ir sidabrinės (KB010U-S), kurie skiriasi tik spalva. Klaviatūros klavišai plasmasiniai, juodi, su baltais užrašais. Klaviatūros viršus yra pagamintas iš vientiso šlifuoto aliuminio lakšto, apačia - iš aukštos kokybės plastmasės. Enermax inžinierius verta pagirti už gerai apgalvotą naujosios klaviatūros dizainą: aliuminio lakšto kampai yra dailiai užapvalinti, todėl subraižyti stalo paviršių beveik nėra jokių galimybių. Klaviatūros dugne įrengtos 5 aukštos kokybės guminės kojelės, neleidžiančios klaviatūrai slidinėti. Enermax Aurora Lite yra ypač žemo profilio. Klaviatūra neturi įprastų atlenkiamų kojelių, todėl jos aukščio (posvyrio kampo) reguliuoti negalima.

Enermax Aurora Lite techniniai parametrai

 • Išmatavimai: 460 mm (ilgis) x 160 mm (plotis) x 9,2 mm (aukštis)
 • Klavišų išdėstymas: Fullsize
 • Svoris:  950 g
 • Pajungimas: USB, Plug & Play
 • USB šakotuvas: 2x USB 2.0
 • Mygtukų mechanizmas: žirklės (angl. scissors)
 • Pajungimo kabelio ilgis: 1,5 m

Ergonomika
Viena man labiausiai patinkančių šios klaviatūros savybių yra dailios iki blizgesio nušlifuotos 45° kampu pasvirusios briaunos, "einančios" per visą klaviatūros ilgį bei įrėminančios atskiras mygtukų grupes. Briaunos labai gerai atspindi aplinkos šviesą, todėl atrodo taip, tarsi jos pačios šviestų.

Kaip jau minėjau, Enermax Aurora Lite klaviatūra yra ypač žemo profilio. Klaviatūros aukštis aukščiausiai nuo stalo pakilusioje vietoje siekia vos 9,2 mm. Mygtukai taip pat yra žemo profilio su 0° pasvirimo kampu, kas rašymą padaro patogų ir nevarginantį riešų.Dar pliusiukas į Enermax inžinierių pažymių knygelę už tai, kad jie klaviatūroje sumontavo 2 portų USB 2.0 šakotuvą, po vieną portą abiejuose klaviatūros šonuose. Be to, sumontavo juo teisingai, todėl į portą įkišę USB atmintuką, visuomet matysite atmintuko indikacinį šviesos diodą.


Enermax inžinieriai nepagailėjo kelių papildomų centų ir Aurora Lite klaviatūroje sumontavo mėlynus šviesos diodus, kurie tamsoje atrodo tikrai šauniai. Gerai, kad šviesos diodai yra tikrai ne per stiprūs, todėl netrukdo normaliai naudotis klaviatūra.


Klaviatūroje yra naudojamas patentuotas žirklinis (angl. scissor) mygtukų mechanizmas. Mygtukai spaudžiasi ypač lengvai ir tyliai. Dėl panaudoto mechanizmo, mygtukus nuimti ir uždėti atgal yra ypač lengva, todėl klaviatūra galima nesunkiai išvalyti. Enermax teigia, kad žirklinis mechanizmas mygtukų ilgaamžiškumą prailgino iki 10 milijonų paspaudimų.

Išvados

Pliusai:

 • graži ir stilinga
 • klaviatūros kampai deramai užapvalinti, todėl nebraižo stalo paviršiaus
 • ilgaamžiai mygtukai, naudojantys patentuotą žirklinį (angl. scissors) mechanizmą
 • klaviatūra ir klaviatūros mygtukai yra ypač žemo profilio
 • įmontuotas 2 x USB 2.0 šakotuvas
 • pridėtas spec. skudurėlis, klaviatūros valymui bei uždengimui

Minusai:

 • teplus aliumininis klaviatūros paviršius (lengvai lieka pirštų antspaudai)
 • kaina (>200 Lt)

Enermax Aurora Lite - tai tikrai graži, stilinga ir labai patogi klaviatūra. Klaviatūros dizainas itin minimalistiškas, todėl ji gerai tiks ant bet kokio stalo. Neverta pamiršti ir ilgaamžių mygtukų, naudojančių žirklinį (angl. scissors) mechanizmą, užtikrinantį stulbinantį mygtukų ilgaamžiškumą (ki 10 milijonų paspaudimų). Nors klaviatūros viršus yra pagamintas iš vientiso šlifuoto aliuminio lakšto, tačiau baimintis, kad su klaviatūra subraižysite stalviršį nėra ko - klaviatūros kampai deramai užapvalinti. Aliuminio lakšto panaudojimas turi ir šiokių tokių minusų: kaina (>200 Lt) bei tai, kad klaviatūros viršus yra labai teplus, ant jo lengvai lieka pirštų antspaudai, kurie gan sunkiai nusivalo. Be to, prieš pradedant naudotis klaviatūra, klaviatūros viršus dažniausiai būna šaltas, o tai gali būti ne itin malonu žiemą, kai rankos ir taip būna sušalusios. Tačiau šie trūkumai yra tikrai nedideli ir neatsveria visų Enermax Aurora Lite privalumų. Jeigu jums reikia paprastos, stilingos klaviatūros be "pribambasų" ir galite klaviatūrai skirti kiek daugiau nei 200 Lt -  Enermax Aurora Lite klaviatūra yra kaip tik jums!

Summa summarius, Enermax Aurora Lite klaviatūrai suteikiu 5 modding.lt rakčiukus.


Modding.lt komanda dėkoja Alexandra Koganwww.enermax.de už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

modding.lt Facebook'e

Reklama