Nanoxia FCX Fan Controller

Nanoxia FCX Fan Controller - tai Nanoxia German Engineering gaminamas paprastutis aušintuvo greičio reguliatorius, skirtas standartiniams visų dydžių ir greičių (galių) kompiuterio aušintuvams reguliuoti. Tai kiekvienam ramybės ieškotojui būtinas įrenginys, nes su juo galėsite sumažinti norimo aušintuvo skleidžiamą triukšmą.



Žvilgsnis iš arčiau


Gaminys supakuotas nedidelėje popierinėje dėžutėje, ant kurios nėra pateikta jokios įdomios informacijos. Tik firmos pavadinimas, informacija apie "Nanoxia", gaminio pavadinimas ir lozungas: "Adjusts rotation speed of every 3-Pin 12V Fan". Gamintojui derėjo pateikti bent jau informaciją apie šio reguliatoriaus atlaikomą elektrinę galią ir/arba apie reguliavimo galimybės: greičio/įtampos reguliavimo diapazoną.

Dėžutės turinys taip pat gan nuobodus. Viduje tik Nanoxia FCX Fan Controller greičio reguliatorius.

Įrenginio savybės

  • Įtampa: 7 - 12 V
  • Reguliuojama varža: 100 ±10% Ohm, praktiškai R=105,8 Ohm
  • Galia: 3W
  • Kištukas: 3 pin
  • Tvirtinimas: į galinę korpuso sienelę

Reguliatorius yra labai paprastas. Jį sudaro tik reguliuojamas rezistorius (potenciometras), kurio varža R=105,8 Ohm, su rankenėlę ir jungimo laidais, įmontuotas plokštelėje, kuri yra montuojama kompiuterio korpuso galinėje sienelėje. Kadangi, tai yra analoginis (varžinis) reguliatorius, jo greičio reguliavimo diapozonas priklauso nuo aušintuvo, kurį bandote reguliuoti. Kuo aušintuvas vartoja daugiau el. srovės, tuo reguliavimo diapazonas yra yra didesnis. Svarbu tai, kad FCX Fan Controller yra pritaikytas dirbti su Nanoxia DX serijos aušintuvais, todėl jo mažiausiai išėjimo įtampa yra didesnė, nei DX08-1200 ir DX12-600 aušintuvų paleidimo įtampos. Taip nereikės be reikalo baimintis, kad iki minimumo sumažinus aušintuvo apsukas, jis gali nebestartuoti.


Montavimas

Montavimo operacija yra labai nesudėtinga. Tiesiog reikia atlaisvinti lizdą galinėje korpuso sienelėje.

Į pasiruoštą laisvą vietą įdėti FCX Fan Controller reguliatorių ir plokštelę prisukti varžteliu. Beje, jeigu reguliatorius niekaip nelenda, nuimkite potenciometro rankenėlę. Sumontavę reguliatorių, ją vėl uždėkite. Beliko tik sujungti laidus. Reguliatoriaus vieną laidą jungiame prie motininės plokštės, o prie kito prijungime aušintuvą.


Pro et Contra

Pliusai:
  • Paprastas
  • Pigus (~10 Lt)
  • Ilgi laidai
  • Elegantiškas
  • Patikimos jungtys
Minusai:
  • Laidai nesleevinti
  • Reguliavimo diapazonas priklauso nuo paties aušintuvo

Nanoxia FCX Fan Controller - tai tikrai universalus ir paprastas aušintuvo greičio reguliatorius. Labai šaunu, kad šis reguliatorius yra tikrai visiems įperkamas. Praktiškai, nusipirkti šį reguliatorių yra netgi pigiau, nei konstruoti pačiam (įskaičiuojant sunaudotą laiką ir darbą). Žinoma, šis reguliatorius turi ir minusų. Jo laidai yra į nieką neįvilkti, kas tikrai nėra gražu. O ir tai, kad aušintuvo reguliavimo diapazonas priklauso nuo paties reguliuojamojo aušintuvo, nėra labai gerai, nes negalite būti garantuotas, kad šis reguliatorius sugebės pakankamai nutildyti jūsų turimą aušintuvą. Rezistoriaus panaudojimas reguliatoriuje turi dar vieną minusą: pašalinė elektros energija yra verčiama šiluma, o tai yra grynų gryniausi energetiniai nuostoliai. Jei jums reikia paprasto aparato, galinčio sumažinti aušintuvo apsukas, Nanoxia FCX Fan Controller - kaip tik jums. Jei jums reikia kažko sudėtingesnio, su pastoviu reguliavimo diapazonu ir mažesniais reguliavimo nuostoliais, rinkitės Nanoxia PWMX 3 to 4 Pin PWM Adaptor.


Modding.lt komanda dėkoja Gökhan Avciwww.nanoxia-europe.com už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.

 

modding.lt Facebook'e

Reklama