Fractal Design Define R3 korpuso apžvalga

Define R3 - tai patobulintas labiausiai žinomo ir geriausiai parduodamo kompanijos Fractal Design korpuso Define R2 variantas. Pasak kompanijos atstovų, Define R3 pasižymi pagerintomis aušinimo savybėmis (didesniu ventiliatorių kuriamu oro srautu), didesniu triukšmo sulaikymu, patobulinta kabelių išvedžiojimo (paslėpimo) sistema, storesniu ir įbrėžimams atsparesniu dažų sluoksniu bei dar keliais patobulinimais.


Fractal Design Define R3








Fractal Design Define R3 korpusas yra gaminamas 4 skirtingų spalvų: Titanium Grey, Silver Arrow, Black Pearl ir Arctic White. Šioje apžvalgoje apžvelgiamas tyrai baltas Artic White korpuso Fractal Design Define R3 variantas.

Kaip ir reikia tikėtis, korpusas yra saugiai supakuotas į visiems ATX korpusams standartinę dėžę. Korpusas įvilktas į plastikinį maišelį ir rimtai apkamšytas storais polisterolio gabalais. Gamintojas tikrai pasistengė, kad transportavimo metu korpusui nieko nenutiktų.
















Define R3 korpusas nudažytas tyrų baltumo spalva; korpuso detalės (varžteliai, PCI slotų uždengimo dangteliai, HDD montavimo rėmai ir pan.) - juodos. Korpuso kojelės, kaip ir R2 modelyje, yra skirtingo diametro: priekyje didesnio diametro, o gale - mažesnio. Korpuso viršuje sumontuotas didelis įjungimo mygtukas, audio, USB 2.0 ir eSATA jungtys bei įrengtos vietos dviem 140 mm ventiliatoriams. Korpuso kairiojoje skardoje taip pat įrengta vieta 120 - 140 mm aušintuvui.
















Korpuso galas ir apačia beveik niekuo nesiskiria nuo Define R2. Korpuso gale įrengtas ištraukiantis Fractal Design 120 mm propeleris, standartinės angos PCI ir MB jungtims bei angos, skirtos vandens aušinimo sistemos žarnoms. Maitinimo blokas yra montuojamas korpuso apačioje. Maitinimo bloko oro įtraukimo anga apsaugota lengvai nuimamu oro filtru. Korpuso dugne įrengta papildoma vieta 140 mm ventiliatoriui.
















Bene didžiausias skirtumas tarp R2 ir R3 pasimato, atidarius priekines korpusų dureles. Define R3 yra sumontuoti greito išėmimo 5.25" slotų skydeliai. Taip pat R3 vienas iš skydelių nėra universalus (tinkantis 5.25" ir 3.25" įrenginiams). Kitas, ne taip akivaizdžiai į akis krentantis, skirtumas yra RESET mygtukas, įmontuotas dešiniajame korpuso priekio šone, šalia viršutinio ventiliatoriaus angos.

Priekiniai ventiliatoriai (tiksliau vienas), kaip ir R2 modelyje, slepiasi už uždaromų durelių, po itin tankaus tinklo, lengvai nuimamais dulkių filtrais. Beje, durelės iš vidaus yra apklijuotos garsą izoliuojančia medžiaga. Ji neleidžia įrenginių (DVD ar HDD) ir propelerių garsams išlįsti į išorę.









Man viena iš gražiausių korpuso detalių yra ryškus raudonas "power" šviesos diodas. Jo šviesa ne tik žaviai atrodo prietemoje po stalu, bet ir lengviau padeda rasti įjungimo mygtuką bei audio ir USB jungtis.


Šoninis korpuso dangtis yra prisuktas 2 pirštais atsukamais varžtais. Tačiau net ir juos atsukus, šoninė skarda lengvai nepasiduoda: dėl vidinių dangčio kabliukų ir užspaustukų ji tvirtai laikosi įsikibusi į korpusą. Skardą lengviau nuimti, velniai delnais įspaudus dešinįjį (jei žiūrima ir priekio) jos šoną.

Skarda, kaip beje ir dešiniojo, yra padengta garsą ir parazitinę vibraciją izoliuojančios medžiagos sluoksniu. Medžiaga yra kiek kitokia ir jos sluoksnis storesnis nei R2 modelyje, ji labiau primena paraloną, nei bitumą. Medžiaga yra iš abiejų pusių padengta plonučiu audinio sluoksniu , kuris užtikrina medžiagos vientisumą. Ventiliatoriaus anga yra uždengta tos pačios medžiagos skydeliu.


Pirmas skirtumas, tarp R2 ir R3, krintantis į akis atidarius šoninę skardą yra didesnė motininės plokštės tvirtinimo sienelėje įrengta ertmė "back plate" tvirtinimu. Praktiškai matmenys skiriasi vos keliais cm (ertmė R3 korpuse yra ilgesnė), tačiau tai suteikia daug daugiau patogumo montuojant ar keičiant CPU aušintuvą.

Šiek tiek skiriasi ir kabelių išvedžiojimo angos. Anga, esanti šalia "back plate" ertmės, yra šiek tiek platesnė, nei ta pati anga, įrengta R2 korpuse. Tikrai vykęs patobulinimas. Dabar daug lengviau pro ją prakišti ATX24 maitinimo laido kištuką, o ir angos apsauginiai guminiai "lapeliai" geriau apglėbia storą maitinimo laidą.

Dar vienas malonus patobulinimas yra kabelių tvirtinimo auselės ant galinės MB sienelės. Prie jų patogu tvirtinimo dirželiais priveržti maitinimo ir kitus kabelius.


Verta pagirti Fractal Design už tai, kad kiekviena kiek aštresnė briauna yra apsaugota guminiu "moldingu" ar tarpine. Ne tik pirštams saugiau, bet ir montuoti bei kaišioti laidus lengviau. Vienintelis erzinantis dalykas, kad tos tarpinės mėgsta iškristi, ypač pro jas kišant maitinimo kabelius. Ne tinkamai išlenkus laidus, nuo jų veikiamos jėgos tarpinės irgi išsprūsta iš savo vietų.

MB tvirtinimo varžų vietos irgi yra sužymėtos kaip kad R2 korpuse. Gaila, bet gamintojas išgręžė angas tik pagrindiniams mATX ir ATX plokščių tvirtinimo varžtams, nors kai kurios motininės plokštės turi jų ir daugiau.


Korpuso dugne - ertmė PSU aušintuvui bei vieta, apsaugota tankaus tinklo dulkių filtru, papildomam 120/140 mm propeleriui. Nuo PSU ventiliatoriaus keliamų vibracijų korpusas apsaugotas keturiomis mažomis tarpinėmis, ant kurių montuojamas PSU, bei viena didesne, kuri priklijuota prie korpuso sienelės ten, kur PSU remiasi savo galu. Verta paminėti, kad PSU gali būti montuojamas tiek aušintuvu žemyn, tiek ir aukštyn.

Korpuso "stoge" įrengtos dvi vietos papildomiems 120/1400 mm ventiliatoriams, uždengtos garsą izoliuojančiais dangteliais. Ventiliatorių varžtų tvirtinimo angos sutampa su standartinių aušinimo vandeniu sistemose naudojamų radiatorių tvirtinimo angomis. Šaunu, kad inžinieriai pasistengė ir atlaisvino šiek tiek papildomos (net 5 mm) vietos WC radiatoriui: šis į R3 korpusą telpa daug lengviau nei į R2.

Korpuso galinėje sienelėje įrengtos angos vendens aušinimo sistemos žarnoms bei sumontuotas galingesni ir tylesnis Fractal Design 120 mm (1350 aps/min) aušintuvas. Vienintelis vizualinis skirtumas šioje vietoje yra PCI ertmių skydeliai. Pastarieji turi elegantiškas įžambias įpjovas, pagyvinančias korpuso dizainą. Define R2 korpuse šie skydeliai yra monolitiniai, lygūs.


Define R3 yra komplektuojamas su:

  • gausiu maišeliu tvirtinimo varžtelių,
  • aušintuvų reguliatoriumi ir jo laidais,
  • 2 kabelių tvirtinimo diržais,
  • montavimo instrukcija,
  • 5.25" -> 3.25" skydeliu.

Korpuso techniniai duomenys

  • 8 x 3,5" HDD stalčiai (suderinama su SSD)
  • 2 x 5,25" stalčiai ( 1 x 5,25" > 3,5" montavimo adapteris rinkinyje)
  • Viršutinėje korpuso dalyje esančios išvestys: 2 x USB 2.0, 1 x eSATA ir Audio I/O
  • M/B suderinamumas: Mini ITX, Micro ATX ir ATX
  • 7 x PCI slotai su juodais dangteliais
  • Palaiko vaizdo kortas, kurių ilgis iki ~290mm ir CPU aušintuvus, kurių aukštis iki 165mm
  • Palaiko PSU kurių ilgis iki 170mm, kai apačioje naudojamas 120/140mm ventiliatorius, bei 200-220mm ilgio PSU, kai papildomas ventiliatorius nenaudojamas.
  • Išmatavimai: 44,0 cm (aukštis) x 20,74 cm (plotis) x 52,12 cm (ilgis)
  • Svoris: 12,5 kg

Aušinimo sistema

  • Fan controller skirtas 3 ventiliatoriams (yra komplektacijoje)
  • 1 galinis Fractal Design Silent Series 120mm 15dB ventiliatorius (yra komplektacijoje)
  • 1 priekinis Fractal Design Silent Series 120mm 15dB ventiliatorius (yra komplektacijoje)
  • 1 priekinis Fractal Design Silent Series 120mm 15dB ventiliatorius
  • 1 apatinis 120mm/140mm ventiliatorius
  • 1 šoninis 120mm/140mm ventiliatorius
  • 2 viršutiniai 120mm/140mm ventiliatoriai

Montavimas

Kietieji diskai, kaip ir R2 korpuse, yra montuojami ant specialių tvirtinimo stalčių. Diskas prie stalčiaus yra tvirtinamas 4 specialiais varžteliais iš apačios. Nuo disko keliamos vibracijos saugo 4 standžios guminės tarpinės. Verta paminėti, kad stalčiai yra suderinami ir su SSD diskais, todėl ateityje neprireiks sukti galvos dėl diskų montavimo.

Define R3 yra komplektuojamas su 5,25" > 3,5" montavimo adapteriu. Pastarasis korpuse tvirtinamas 4 pirštais prisukamais varžtais.




Korpuso laidai standartiniai ir pakankamo ilgio. Visi laidai įvilkti į juodus lanksčius vamzdelius. Jungčių tikrai nėra daug, todėl su pajungimu problemų kilti neturėtų.


Štai taip atrodo pilnai surinka sistema. Montuodamas PC komponentus pastebėjau vienintelį ir tuo pačiu didžiausią šio korpuso trūkumą: ką be įdėtum į korpuso vidų, viskas atrodo kažkaip ne taip. Ypač vaizdą gadina žalios PCI kortos (nuotraukose dar nesumontuotos) ir kitokie i6 juodai baltos spalvonės gamos išsišokantys objektai. 


Testavimas

Testuojama buvo Idle ir Load rėžimais. Load rėžimui naudojama Orthos programa. Temperatūros rodmenys stebėti SpeedFan 4.39 bei PC Probe II V1.04.74 programomis. Testuojamas Fractal Design Define R2 korpusas turi du sumontuotus ventiliatorius: galinėje sienelėje turi orą ištraukiantį, o priekinėje korpuso dalyje - įtraukiantį Silent Series 120mm ventiliatorių (1000rpm, 65.0 m³/h).

Testuojant korpusą, buvo atidengtos dvi viršutinės ventiliatorių montavimo angos, tačiau ventiliatoriai nebuvo montuojami. Šoninė ventiliatoriaus anga buvo uždaryta.

Testavimo sistema:

  • CPU Cooler - Noctua NH-U12P SE2
  • Case - Fractal Design Define R3
  • Mainboard - Asus M2N-E nForce570 Ultra
  • CPU - AMD ATHLON 64 X2 Dual-Core 5000+ AM2 (65W)
  • RAM - Corsair DDR2 KIT 2X1G 800MHZ TWIN2X2048-6400 G
  • HDD - SEA BARRACUDA 160GB 7200rpm
  • GPU - inno3D GF8800GT 512MB GDDR3 RAMDAC 400MHZ Core 600MHz Memory 1800MHz
  • PSU - Chieftec NTRO 85 BPS-550C
  • Case Fans - 2 x Silent Series 120mm (1000rpm, 65.0 m³/h)


Išvados

Pliusai

  • nauja efektyvesnė garsą slopinanti medžiaga
  • padidinta ertmė back plate montavimui
  • patobulinta kabelių išvedžiojimo angų sistema
  • papildomos auselės kabelių tvirtinimui
  • daugiau vietos WC sistemos radiatoriui
  • įmontuotas RESET mygtukas
  • galingesni ir tylesni ventiliatoriai
  • storesnis, atsparesnis įbrėžimams ir ne toks tepus dažų sluoksnis

Minusai

  • laidų išvedžiojimo angas dengiančios tarpinės mėgsta iškristi iš savo vietos, pro jas kišant laidus ar nuo laidų veikiamo svorio, netinkamai juos išlenkus

Kaip ir reikėjo tikėtis Fractal Desing inžinieriai įsiklausė į viso pasaulio PC entuziastų pastabas ir neblogai padirbėjo su naujuoju Define R3. Korpusas pasižymi net tik pagerintomis aušinimo savybėmis, didesniu triukšmo sulaikymu, patobulinta kabelių išvedžiojimo (paslėpimo) sistema, storesniu, bet ir įbrėžimams atsparesniu dažų sluoksniu. Tokie patobulinimai, kaip didesnė "back plate" anga, papildomos auselės kabelių tvirtinimui ir didesnė erdvė WC sistemos radiatoriui tikrai palengvina montažą, o įrengtas RESET mygtukas - kasdieninį kompiuterio naudojimą. Define R3 yra gaminamas 4 skirtingų spalvų, todėl kiekvienas tikrai ras sau artimą spalvų derinį. Vienintelis erzinantis dalykas yra tas, kad laidų išvedžiojimo angas dengiančios tarpinės mėgsta iškristi, ypač pro jas kišant maitinimo kabelius. Netinkamai išlenkus laidus, nuo jų veikiamos jėgos tarpinės ilgainiui irgi išsprūsta iš savo vietų.

Apibendrinus visus išvedžiojimus ir atlikus aritmetinius veiksmus su išvadose paminėtais pliusais ir minusais, Fractal Design Define R3 korpusui suteikiu 5 modding.lt rakčiukus!


Modding.lt komanda dėkoja Jens Harnischwww.fractal-design.com už apžvalgai suteiktą produktą.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.


modding.lt Facebook'e

Reklama