Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus apžvalga

Kompanija Prolimatech buvo įkurta 2008 metais, jos pagrindinis padalinys įkurtas Taivanyje. Prolimatech pagrindinė veikla - CPU bei GPU aušinimui skirtų komponentų, ventiliatorių ir termopastų gamyba. Kompanijos  sukurtas Megahalems procesoriaus aušintuvas buvo labai palankiai vertinamas PC entuziastų bei spartintojų gretose, šį modelį vėliau pakeitė Megahalems Rev.B aušintuvas. Šie efektyvumu pasižymintys aušintuvai turi nemažus gabaritus, todėl kompanija pirkėjams pateikė Armageddon aušintuvą, kuris yra mažesnių gabaritų, tačiau jame taipogi panaudoti 6 heatpipe šiluminiai vamzdeliai, o aušinimui naudojamas 140 mm ventiliatorius. Kita kompanijos siūloma naujovė - Red Vortex 14 LED ventiliatorius, kuris puikiai tinka derinyje su Armageddon aušintuvu. Bendradarbiaudami su viena didžiausių Vokietijoje PC komponentų parduotuve Caseking.de šiandieną jums pateikiame Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus apžvalgą.


Prolimatech Red Vortex 14 LED ventiliatorius

Red Vortex 14 LED ventiliatorius rinkoje pasirodė 2010 metų rudenį, bei buvo pristatytas kartu su Blue Vortex 14 ventiliatoriumi. Abu šie modeliai yra 140 mm dydžio, yra vienodų techninių parametrų, tačiau skiriasi jų propeleriai - Red Vortex 14 LED turi skaidrų propelerį bei LED apšvietimą.


Pakuotės viduje randame:

  • ventiliatorių
  • 4 vnt. tvirtinimo varžtų
  • Molex pajungimo adapterį

Ventiliatorių specifikacijos

  • Modelis: Prolimatech Red Vortex 14 LED
  • Dydis: 140x140x25 mm
  • Guolis: Sleeve bearing
  • Ventiliatoriaus apsisukimai: 1000±100 rpm
  • Darbo įtampa: 7~13.8 VDC
  • Galia: 2.4 Max. W
  • Srovė: 0.2 Max. A
  • Oro srautas: 87 CFM (145.8 m3/h)
  • Triukšmo lygis: 18.1 dBA
  • Svoris: 162 g
  • Jungtis: 3-pin

Red Vortex 14 LED turi tamsaus plastiko rėmą, raudono skaidraus plastiko propelerį bei keturis šviesos diodus. Maitinimo laidas neįvilktas, kištukas rudas - ko gero moddingo entuziastams bus proga patobulinti sleevin'imo įgūdžius, nes neįvilktas laidas neatrodo estetiškai. Komplekte randame keturis metalinius tvirtinimo varžtus bei pajungimo prie Molex 4 pin jungties adapterį. Kalbant apie gaminio kokybę - ji gera ir priekaištų jai neturiu.


Ant lipduko, esančio ventiliatoriaus centre, matome Prolimatech logotipą, bei ventiliatoriaus parametrus: 1000 rpm, DC12V, 0.20AMP. Taipogi nurodytas guolio tipas - Sleeve Bearing. Kaip ir daugelis produkcijos, šis gaminys sukurtas kitoje šalyje, nei pagamintas, o pagamintas jis Kinijoje.

Red Vortex 14 LED puikiai tiks į korpusus, kuriuose dominuoja raudona spalva. 4 šviesos diodai išdėstyti ventiliatoriaus kampuose sukuria gražų apšvietimą. Vienitelis dalykas, kuris gali nepatikti - šviesos diodai nėra paslėpti po apsauginiu sluoksniu, todėl žiūrint iš šono matome klijais užpiltą LED.



Prolimatech Armageddon aušintuvas

Prolimatech Armageddon aušintuvas yra skirtas Intel procesoriams. Nuo kitų Prolimatech aušintuvų jis skiriasi savo gabaritais ir yra aušinamas 140 mm ventiliatoriumi, o heatpipe vamzdeliai yra išdėstyti vienoje eilėje. Dėl tokios konstrukcijos aušintuvo radiatorius tapo plonesniu, tačiau ilgesniu nei Megahalems aušintuvai.



Pakuotės viduje randame:

  • radiatorių
  • tvirtinimo detales Intel platformoms
  • termopastą
  • tvirtinimo detales dviems ventiliatoriams
  • vartotojo knygelę


Aušintuvo specifikacijos

  • Suderinamumas: Intel socket LGA775, LGA1366, LGA1156, LGA1155
  • Radiatoriaus išmatavimai (be viršutinio ventiliatoriaus): 144 (ilgis) x 50 (plotis) x 160.3 (aukštis) mm
  • Heatpipe: Ø 6mm x 6 vnt.
  • Svoris: radiatoriaus - 750 g
  • Suderinamumas su ventiliatoriumi: 140mm x 140mm x 25mm dydžio

Prolimatech Armageddon aušintuvo konstrukcijai panaudoti šeši Ø 6mm šiluminiai vamzdeliai, kurie išdėstyti vienoje linijoje. Apačioje jie fiksuojami plokštele, kuri tvirtinama prie CPU. Heatpipe vamzdeliai padengti nikeliu, todėl turi gerą estetinį vaizdą. Aušintuvo radiatorius sudarytas iš plokštelių, kurios kiekviename šone turi po keturias sustandinimo briaunas. Radiatorius per vidurį turi simetrijos ašį, o jo plokštelės - taipogi yra simetriškos savo centro ašies atžvilgiu. Du masyvai, pro kuriuos pereina po 6 heatpipe vamzdelius, viršuje sutvirtinami plokštele, kuri yra nušlifuota ir turi veidrodinį atspindį. Viršuje matome 12 heatpipe vamzdelių galų, jie yra užapvalinti, padengti nikeliu, tačiau apsauginių dangtelių neturi.

Lyginant radiatoriaus matmenis su kitų aušintuvų modelių matmenimis, Armageddon išsiskiria mažesniu pločiu, jis vos 50 mm. Palyginimui pateikiu kelių kitų aušintuvų radiatorių pločius: Arctic Cooling Freezer 13 - 96 mm; SilenX IXTREMA Pro IXC-120HA2 - 104.2 mm; Noctua NH-U9B SE2 - 71 mm; Noctua NH-U12P SE2 - 71 mm; Cooler Master Hyper 212 Plus - 51 mm.


Prolimatech Armageddon aušintuvas pasižymi labai gera surinkimo kokybe: tarp heatpipe vamzdelių ir suspaudžiančios aliuminio plokštelės, kurios dėka šiluma perduodama iš CPU į šiluminius vamzdelius, praktiškai nėra tarpo. Aliuminio plokštelės ant vamzdelių sumontuotos standžiai ir neslankioja net ir paveikus jas didesne jėga. Aušintuvą galima drąsiai kelti paėmus už šonų, už plokštelių, nesibaiminant, jog jos užsilenks ar deformuosis.

Armageddon aušintuvo viršuje yra ištisinė plokštelė, kuri nupoliruota iki veidrodinio atspindžio. Tuo tarpu aušintuvo pado plokštelė nėra nupoliruota iki veidrodinio atspindžio ir yra labiau matinė. Pastaruoju metu daugelis gamintojų nepoliruoja aušintuvų padų, o geras kontaktas užtikrinamas termopastos dėka.


Prie Prolimatech Armageddon aušintuvo montuojami 140 mm ventiliatoriai privalo turėti didesnį nei 1.5 mm tarpą tarp rėmo ir menčių, kadangi naudojama ArmaClip tvirtinimo sistema. Šios sistemos esmė - ventiliatorius prie radiatoriaus kabinamas metalinių laikiklių pagalba, kurie montuojami ant ventiliatoriaus briaunos, per vidurį. Tokiu atveju reikalingas tarpas tam, kad propelerio mentės neužsikabintų už ArmaClip tvirtinimo detalės.


Naudotis ArmaClip išties paprasta ir patogu: užkabiname du laikiklius už ventiliatoriaus, vėliau pridedame ventiliatorių prie radiatoriaus ir paspaudžiame laikiklį - laikiklio auselės užkabinamos už radiatoriaus šone įrengto griovelio. Toks tvirtinimo būdas leidžia ventiliatorių tvirtinti norimame aukštyje, o tai gali būti išeitimi iš situacijos, kuomet ant motininės plokštės sumontuoti dideli radiatoriai ar aukšti RAM moduliai.

Žemiau pateiktos Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus foto. Ventiliatorius apipučia ne tik radiatoriaus plokšteles, tačiau ir heatpipe vamzdelius apačioje, kur dar nėra aušinimo plokštelių. Armageddon aušintuvas su 25 mm storio ventiliatoriumi yra 75 mm pločio, tuo tarpu Megahalems Rev.B aušintuvo plotis yra 74 mm be aušintuvo, todėl Armageddon gali tilpti ten, kur kitiems Prolimatech gaminiams tiesiog nepakakdavo vietos dėl didelių gabaritų ir ribotos vietos korpuso viduje.

 



Tvirtinimas

Prolimatech Armageddon aušintuvą ir Red Vortex 14 LED ventiliatorių montavau į Antec Mini P180 korpusą, o testus atlikau naudojant Intel Core i3-540 socket 1156 procesorių. Montavimas buvo nesudėtingas, tačiau teko išimti motininę plokštę iš korpuso, kadangi norint sumontuoti aušintuvą tenka montuoti ir papildomą backplate rėmelį. Ant rėmėlio yra trys pozicijos tvirtinimo varžtui, jo pozicija priklauso nuo norimo montuoti socket. Įdėję tvirtinimo varžtus į reikiamą padėtį uždedame tvirtinimo guminius žiedus tam, kad varžtas neiškristų pakėlus plokštelę. Ant motininės plokštės įsukami varžtai ir uždedami aliumininiai elementai. Ant CPU užtepama termopasta, nuo aušintuvo nuimamas apsauginis sluoksnis bei radiatorius uždedamas ant CPU. Tuomet uždedamas dar vienas aliumininis tvirtinimo elementas, kurio kaiščiai turi sutapti su radiatoriaus plokštelės ertmėmis. Įdedami varžtai su spyruoklėmis ir usžsukami. Pajungiame ventiliatoriaus maitinimo laidą į CPU_Fan lizdą.





Kaip matote - norint sumontuoti aušintuvą tenka nuimti ventiliatorių nuo radiatoriaus, todėl prieš montuojant aušintuvą nederėtų pirma montuoti ventiliatoriaus. Prolimatech Armageddon sumontuotas ant Asus P7H55D-M Pro S1156, tarp RAM modulių ir heatpipe vamzdelių liko laisvos vietos ir nekilo jokių nepatogumų dėl aušintuvo gabaritų.




Pateikiu Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus foto Antec Mini P180 korpuse. Red Vortex 14 LED ventiliatorius šviečia ryškiai raudonai, suteikia akcentą ir "pagyvina" bendrą vaizdą. Tiems, kieno motininė plokštė ir kiti PC komponentai yra raudonos spalvos ko gero šis ventiliatorius tiks labiau nei manojoje sistemoje, kurioje dominuoja mėlyna spalva.



Rezultatai

Testavimo sistema:

  • CPU Cooler - Prolimatech Armageddon
  • Case - Antec Mini P180
  • Mainboard - Asus P7H55D-M Pro S1156 DDR3 HDMI UATX
  • CPU - Intel Core i3-540 3.06Ghz 4M LGA1156 73W
  • RAM - Corsair DDR3 2X2GB 1600MHZ CL8 CMX4GX3M2A1600C8
  • HDD - SEA BARRACUDA 160GB 7200rpm
  • PSU - Cooler Master Silent Pro M700
  • Case Fans - Noctua NF-S12B FLX 120mm (U.L.N.A 600rpm, 49.2 m³/h, 0.34 mm H2O), Antec 200mm TriCool (400rpm, 39 CFM)
Procesoriaus (CPU) temperatūra testuojama Idle ir Load rėžimais. Load rėžimui naudojama OCCT programa. Temperatūros rodmenys stebėti PC Probe II V1.04.74 ir OCCT programomis. Testavimams naudotas Antec Mini P180 korpusas galinėje sienelėje turi Noctua NF-S12B FLX 120mm orą ištraukiantį aušintuvą (1200rpm, 100.6 m³/h, 1.31 mm H2O), o taip pat viršuje esantį, orą ištraukiantį, Antec 200mm TriCool ventiliatorių (400rpm, 39 CFM).

Testuojami aušintuvai:
  • Prolimatech Armageddon aušintuvas su Red Vortex 14 LED ventiliatoriumi
  • Noctua NH-U12P SE2

Pirmasis testas - aušinamas Intel Core i3-540 3.06 Ghz procesorius. Visi aušintuvai testuoti su maksimaliomis ventiliatorių apsukomis.


Antrasis testas atliekamas su paspartintu Intel Core i3-540 3.06 Ghz @ 4.2 Ghz procesoriumi.


Trečiame teste nusprendžiau išmėginti abu aušintuvus Fanless rėžime, be ventiliatorių. Aušinimą užtikrino korpuse sumontuoti ventiliatoriai.


Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus derinys testuose nurungė Noctua NH-U12P SE2 aušintuvą. Procesoriui dirbant standartiniu dažniu temperatūra skyrėsi 3 laipsniais load rėžime. Paspartinus Intel Core i3-540 3.06 Ghz procesorių iki 4.2 Ghz dažnio pranašesniu išliko Armageddon aušintuvas, jis užtikrino 3 laipsniais geresnį aušinimą load rėžime nei NH-U12P SE2 aušintuvas. Norėdamas eliminuoti ventiliatorių įtaką testų rezultatams nutariau abu aušintuvus išmėginti Fanless rėžime, be ventiliatorių. Idle temperatūra siekė po 27 laipsnius, o load rėžime i3 procesoriaus veikiančio standartiniais dažniais (3.06 Ghz) temperatūra pakilo iki 50 laipsnių. Lyginant Fanless rėžimo rezultatus su pradiniais, be aušintuvo temperatūra pakilo 5 laipsniais load rėžime. Kaip ir pirmuose testuose, Prolimatech Armageddon aušintuvas be aušintuvų aušino geriau nei NH-U12P SE2 (be aušintuvo), temperatūrų skirtumas buvo 2 laipsniai.

Išvados

Prolimatech Red Vortex 14 LED

Pliusai:

  • kokybiškas
  • tyliai veikiantis
  • LED apšvietimas
  • gražiai atrodantis

Minusai:

  • neįvilktas maitinimo laidas

Prolimatech Armageddon

Pliusai:

  • kokybiškai surinktas
  • standžios plokštelės
  • geri aušinimo rezultatai
  • radiatoriaus plotis vos 50 mm
  • patogus ventiliatoriaus tvirtinimas naudojant ArmaClip
  • galimybė montuoti du ventiliatorius

Minusai:

  • ArmaClip sistema suderinama su ventiliatoriais, kurie turi didesnį nei 1.5 mm tarpą tarp rėmo ir menčių

Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus derinys atliktuose testuose įrodė pasižymintis geru aušinimo efektyvumu. Red Vortex 14 LED ventiliatorius yra stilingai atrodantis, turi raudoną apšvietimą ir pasižymi tyliu veikimu esant 1000 rpm. Prolimatech Armageddon aušintuvas pasižymi gera surinkimo kokybe, o jo aliumininės plokštelės yra standžios, todėl mažesnė rizika jas sulankstyti. Kaip vieną esminių šio aušintuvo privalumų paminėčiau jo storį, kuris yra vos 50 mm. Net ir naudojant 25 mm storio ventiliatorių, aušintuvo storis (75 mm) bus mažesnis, nei daugelio rinkoje esančių aušintuvų, todėl Armageddon gali būti puikiu pasirinkimu, kuomet korpuse pritrūkstama vietos. Kitas šio aušintuvo privalumas - ventiliatoriaus tvirtinimo sistema, kuri leidžia greitai ir be vargo pritvirtinti du ventiliatorius prie aušintuvo radiatoriaus, bei reguliuoti jų sumontavimo aukštį. Deja, ši sistema nesuderinama su ventiliatoriais, kurių atstumas tarp menčių ir rėmo yra mažesnis nei 1.5 mm. Lyginant aušinimo efektyvumą ir kainą - Prolimatech Armageddon ir Red Vortex 14 LED rininį galima įsigyti truputį pigiau, nei kainuoja Noctua NH-U12P SE2, tuo pačiu gaunamas ir geresnis aušinimas. Susumavęs visus pliusus ir minusus, Prolimatech Armageddon aušintuvo ir Red Vortex 14 LED ventiliatoriaus rinkiniui suteikiu modding.lt renkasi įvertinimą.

Lietuvoje Prolimatech Armageddon aušintuvą už 179 Lt  bei kitus Prolimatech produktus galite įsigyti Silen-pc.lt parduotuvėje. Primename, jog visai Silent-PC produkcijai galite gauti modding.lt forumiečiams skirtą nuolaidą, plačiau apie tai skaitykite čia.

Modding.lt komanda už suteiktą galimybę apžvelgti produktą dėkoja caseking.de atstovui Vahid Gharaei.

Jei norėsite pakomentuoti mano straipsnį arba pareikšti savo nuomonę, apsilankykite Modding.lt forume.


modding.lt Facebook'e

Reklama